13 Eyl 2011

^hayatım kelimelerde ^

Bloggerımdan,facebookdan,twitterden ..vs uzak kalmak zor oluyor. Uzak kalsamda paylaşmak içimi dökmek istiyorum..Neler oluyor yazmak istiyorum..Şuanda aslında masamın başına oturmuş belki basit eşitsizlik belki noktanın düzleme olan uzaklığı çözmem gerek ama şuda varki sınavlar arasında da insanlar nefes almalı demi ama..

Neler oluyor??
Aslında hiçbirşey olmayan,monoton hayatlarımızda masa başında ders çalışmaktan başka birşey yok dershanede olmasa hayat hiç olmayacak yani.Biricik arkadaşım Remziye (tatyanam) ile her sabah 8 otobüsüne biniyoruz.Tatyanamın evi biraz aşağıda olduğu için bana çağrı atıyor.(iyi ki de atoyor uyuya kalıyorum sonra otobüsü kaçırıyorum :)) Otobüs hep aynı yüzlerle dolu oluyor ,her sabah değişmeyen yüzlerle tanışmasakta arkadaş gibi birşeyiz. Mesala dün onlardan (otobüsün en uzunuda diyebiliriz, her sabah kesin olur) biri yoktu hemen remziye ile acaba bişey mi oldu diye düşünmeye başladık çünkü tanımadığımız bu insan bizim hergün gördüğümüz yüzlerden biriydi ,bu nedenle endişelendik.(Bugün otobüste vardı yaşadığına kanaat getirdik .d) Baya çılgın ikiliyiz biz neyse sonra herzaman ki gibi dershane. Eğlencenin bilginin yuvası diyebiliriz.Çünkü aramızdaki sohbetler bize canlılık veriyor bizi kendimize getiriyor.Sonra akşama kadar dersler, dersler ve dersler.( Boş zamanlarıda değerlendirmeyi unutmuyoruz kurduk okey grubunu okul açılınca zamanımız olmayacak zaten .d) Akşamın serinliğini hissettiğimiz zamanlarda büyük yorgunluklara bürünmüş şekilde evedönüyoruz biraz nefes aldıktan sonra tekrar dersler..İşte bir sınavın öğrenciler hayatındaki etkisi günler böyle geçiyor ve haftaya okullar açılıyor.Kimi öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği, ygs öğrencilerinin ise gelmesin diye beklediği bilgi yuvası..Ev ile dershane arasındaki mekik dokuma insanı yorarken birde okul faktörü eklenicek.. Kendimi şimdiden yorgun hissetmeye başladım ,düşüncesi bile youruyorsa .
Bunların hepsi gelecek denen o korkulu gerçekler için ... İlerde ne olacak ?? Küçük bir çocuk bile bunu düşünüyor artık...Acaba seneye bu zamanlarda ben nerede olacağım? Seneye bu zamanlarda  nerede olacağımı kestirmek zor ama şimdi onun için çabaladığımı söyleyebilirim...
Hayatı ne hafife almak gerek nede ciddiye onun ortasını tutturduysanız zaten hayat size güzel...

6 yorum:

 1. Canım benim ne güzel yazmışsın ,eh edebi yazılar ve güzel anlatım denince sen benim için bir numarasın:) Gelecek sene ne olur nerelerde oluruz bilmiyorum tek bildiğim bu günleri bir gülümseme ile hatırlayacağız...........<3<3<3<3<3<3<3

  YanıtlaSil
 2. seninle hayat güzel ya tatlım:DD ne muhteşekm ikiliyiz:D

  YanıtlaSil
 3. No link after clicking on your avatar, so I had some difficulty to find your space;o)
  Thanks a lot for visiting and following. I would like to follow you too, but there is no followers widget!
  Will come visit you again;o)

  ***
  Have a nice and happy week****

  YanıtlaSil
 4. Hello again!
  Following now;o)

  ***
  Have a great day****

  YanıtlaSil
 5. tatyanam seninlede hayat çok güzel :)ilerde güzel yerlerde olup tatlı bir hatıra olan anılarımızı birazözlemde olsa gülümseyerek hatırlayacağız :)

  YanıtlaSil
 6. ^^Cildemer ^^ sometimes a problem happening on the blog. Your following is very nice and funny. You have an interesting wall..

  WELCOME TO MY LİFE :) thanks for visiting my following .

  ^^Have a great day^^

  YanıtlaSil