8 Haz 2011

(: DEĞER VERMEK :)

Değer vermek... Bazen bir anda güveniriz, o kadar çok değer veririz  ki hayatın bizi yıprattığını anlayamayız.Evet hayat her ne kadar yaşaması güzel olsada bizlere oynadığı oyunlarla hatıralarda kalır.Bu hayatta kime çok değer verirseniz en büyük kazığı da ondan yersiniz.Hayatınızda en büyük şey hayatınızın anlamı olan dostunuzdan zarar görmektir.Seversiniz,sevilirsiniz,tartışırsınız hergün farklı şeyler hissedersiniz ama bir insana kendinizden çok değer verirseniz en çok kırılan,yıpranan ve üzülen siz olursunuz.
 Tuhaftır ama gerçektir.İnsanlara çok değer verdiğinizde değişirler,sizin değer verdiğiniz insan olmaktan vazgeçerler.Nedenini bir türlü çözemedim ama bu böyledir.Bir insanın yeri ne kadar farklı olursa o insan sizden o kadar uzaklaşır.
Hayatımızda en büyük yanlışı , insanlara kendimizden fazla değer vererek yapıyoruz.Halbuki biz sadece o kişiye güvenmiş onunla bütünleşmişizdir.Hayatın kaosluğunda sırtımızı dayamışızdır.Belkide karşıya bu yük olmuştur.Bilemeyiz ...       Yalnız ben hayatta şunu çok iyi öğrendim.Kimseye kendinizden fazla değer vermeyin.Hiç vermeyin demiyorum ama önce kendiniz.Tabi bencilce değil...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder